bg

تاریخچه شرکت

شرکت سیمین تاک از سال 1371 فعالیت خود را در زمینه تولید انواع الکل و مواد غذایی با ظرفیت تولید روزانه 10000 لیتر آغاز نموده و پس از حضور جناب آقای مهندس زاوش فاضلی به عنوان ریاست محترم شرکت سیمین تاک و با استفاده از تجربیات و دانش ایشان تحول اساسی و بنیادی در ساختار کارخانه بوجود آمد و درسال 1379 جناب آقای مهندس امیر فاضلی با کسب مدیریت عامل شرکت تفکر خلاق خود را در به روز کردن محصولات و تولید بهینه به کار انداخته وگامهای موثری را برداشته است. مساحت کل این واحد تولیدی از 10 هکتار به 30هکتار و مساحت سالنهای آن نیز از 3000 متر مربع به 7000 مترمربع درحال حاضر رسیده است این شرکت عضو انجمن تولید کنندگان اتانول ایران می باشد و ظرفیت تولید آن نیز از 10000 لیتر به 60000 لیتر در روز افزایش پیدا کرده و به عنوان دومین کارخانه تولید اتانول سهم به سزایی در خودکفایی کشور دارد. الکل یکی از کالاهای اساسی در پزشکی وداروسازی می باشد که به دلیل حساسیت بالای این واحدها نسبت به کیفیت الکل تولیدی، شرکت سیمین تاک مجهزترین سیستم کنترل و مجرب ترین پرسنل فنی ومهندسی را درجهت تولید اتانول با مرغوبیت و کیفیت بالا مطابق با استانداردهای داخلی و خارجی به کار گرفته است به طوری که 90 درصد الکل شرکت های داروسازی را تامین می کند. از دیگر موارد مصرف الکل می توان به استفاده آن درمحصولات آرایشی و بهداشتی، صنایع غذایی ، چاپ رنگ و اخیرا" به عنوان اتانول سوختی یا سوخت سبز اشاره کرد.
همچنین شرکت سیمین تاک مواد اولیه واحدهای تولیدی زیر مجموعه خود را نیز تامین می نماید. یکی از این واحدها شرکت برزین البرز است که تولید روزانه 5000 لیتر اتانول مطلق (99.8 درجه) حاصل ازآبگیری الکل 96 درجه مورد مصرف در صنایع دارویی، آزمایشگاهی، چاپ، رنگ و سوخت سبز فعالیت می کند.
این شرکت در سال 1389 به این مجموعه اضافه شده و باتوجه به استفاده روز افزون ازسوختهای سبز وبدون آلایندگی درجهان، شرکت برزین البرز سعی درتوسعه وافزایش ظرفیت تولید خود دارد.
ازدیگر واحدهای این مجموعه شرکت ملاس گستر تهران است که زمینه فعالیت آن تولید وبسته بندی سرکه می باشد.
این شرکت در ابتدا با ظرفیت 32000 لیتر شروع به کارکرده که با همت و به کارگیری دانش و تجربه ریاست محترم و کارشناسان مجموعه ظرفیت تولید خود را به پنج برابر تقریبا" 150000 لیتر در روز افزایش داده است. دانش به کار رفته در این افزایش ظرفیت به همراه تمهیدات فنی وکارشناسی صورت گرفته درجهت افزایش بهره وری واصلاح خط تولید و کاهش مصرف انرژی سبب گردید تا این طرح به عنوان طرح برگزیده جشنواره امتنان و کارآفرینی قزوین در سال 1389 انتخاب و مورد تقدیر وزارت کار و امور اجتماعی استان قرار گیرد.
سرکه بسته بندی شده شرکت ملاس گستر تهران با نام تجاری (زاوش) درحجم های مختلف به بازار مصرف عرضه می گردد. همچنین این شرکت به عنوان اولین واحد دارنده استاندارد اجباری تولید سرکه از طرف سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران می باشد.
شرکت ملاس گستر علاوه برتولیدسرکه در زمینه تولید ظروف پلی اتیلن بادی وتزریقی نیز فعالیت داشته
و قادر به تولید انواع ظروف پلی اتیلن از حجم 0.5 لیتر تا 20 لیتر می‌باشد و با دارا بودن دستگاه‌های پلی اتیلین بادی و تزریقی پیشرفته خود به عنوان بزرگ‌ترین واحد تولید ظروف پلی اتیلن شناخته شده است. از واحدهای وابسته دیگر به شرکت سیمین گستر راموز می‌باشد که با فعالیت در زمینه تولید انواع محصولات آنتی باکتریال در سطوح خانگی و بیمارستان و همچنین تمامی محصولات شوینده وبهداشتی به عنوان یکی از برنده های مطرح ضد عفونی کننده و آنتی باکتریال کشور خود را معرفی نموده است.
این واحد با به کارگیری و مشاوره نیروهای متخصصی و مجرب در زمینه تولید محصولات ضد عفونی کننده و با توجه به دانش روز دنیا در این زمینه هدف اصلی خود را تولید محصولات با خواص کاربردی بسیار بالا و تخصصی و استفاده از مواد اولیه مورد تایید FDA بدون عوارض جانبی و زیان آور برای انسان ومحیط زیست قرار داده که در این خصوص موفق به اخذ تمامی مدارک و مجوزهای مربوطه گردیده است.
دربرنامه تولیدی این واحد 25 نوع محصول با حجم‌های مختلف برنامه ریزی گردیده است که در حال حاضر 13 نوع از این محصولات در غالب ضد عفونی کننده‌های آنتی باکتریال کفش و پا همچنین کمد و لباس، سطوح و... روانه بازار مصرف گردیده است.
تولید محصولات دیگر در زمینه انواع شوینده‌ها، تمیز کننده‌ها، نرم کننده‌ها و... در مرحله اجرایی قرار گرفته است.
از موفقیت‌های دیگر این واحد انقلابی در خصوص ضد عفونی کننده‌های پزشکی و تجهیزات وابسته به آنها ایجاد کرده طراحی وتولید آنتی باکتریال های (High – level) مخصوص صنایع پزشکی می‌باشد که خدمتی ارزنده به این صنعت نموده است. این آنتی باکتریال ها به طور ویژه‌ای در خصوص ضد عفونی ابزارو وسایل پزشکی تولید و روانه بازار شده است .
از دیگر واحدهای این مجموعه که جز طرح‌های توسعه سیمین تاک است، واحد فرآوری پساب این شرکت است.
با توجه به اینکه پساب به عنوان یکی از معضلات همیشگی کارخانجات تولید کننده الکل بوده و عامل یکی از درگیری‌های همیشگی آنها با سازمان حفاظت و محیط زیست است. لذا فرآوری و دفع این پساب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. واحد فرآوری پساب سیمین تاک نیز با استفاده از دانش فنی جدید و بکارگیری پیشرفته‌ترین سیستم در جهت تغلیظ و فرآوری پساب این شرکت طراحی و ساخته شده است. هزینه اجرایی این طرح در حدود 15 میلیارد ریال در قالب طرح توسعه در سال 1390 انجام گرفته است. هدف از این واحد کاهش حجم پسآب با استفاده از سیستم تغلیظ و فرآوری آن به دلیل دارا بودن درصد بالای پروتئین به عنوان خوراک دام و طیور است.